"Podarunek dla muzułmańskiej pary" - islamski autor z sunnickiej szkoły deobandi udziela w książce rad, czym bić żonę


W Kanadzie w sprzedaży pojawiła się książka "Podarunek dla muzułmańskiej pary", w której autor m.in. udziela rad, czym bić żonę.

Książka ostała wydana w Delhi. Jej autor, Maulavi Ashraf Ali Thanvi, odsłania w niej przed młodymi muzułmanami tajniki pożycia małżeńskiego i szczegółowo opisuje sposoby kontrolowania żony przez męża. Omawia także metody przemocy fizycznej i udziela wskazówek, czym należy bić żonę.

Zdaniem autora zdarzają się sytuacje, gdy "mężczyzna musi kierować swoją żoną, wykorzystując siłę i groźby". Mimo to – przekonuje – powinien on być dla niej wyrozumiały nawet wtedy, gdy jest „głupia”. Kobieta powinna zaspokajać wszystkie potrzeby i zachcianki męża, dbać o siebie i wykonywać wszystkie nałożone na nią obowiązki. Mężczyzna może ją ukarać, bijąc rękami albo pałką, pozbawiając pieniędzy, ale także ciągnąc za uszy. Mąż powinien jednak trzymać nerwy na wodzy, aby nie przesadzić – przekonuje autor.

Kanadyjski polityk i przeciwnik szariatu Tarek Fatah dostrzega w pojawieniu się podobnej książki w kanadyjskich księgarniach zagrożenie. – Nie możemy mówić, że radykalny islam puka do bram Kanady. On już tu jest – alarmuje.
Pierwsza strona
Raport CPK

Free counter and web stats